Aytaç Ş.: İnanıyoruz, o halde bizim için #SaldırBuyukAltay!....

Adem Sarı


Kendime 10 başkana 15


Altay, 100. yılında şampiyonluk istiyor. İşini şansa bırakmamak için de hücum hattına 10 numara bir golcü buldular. Adem Sarı.  Sarı çok sakin. " Taraftar bize güvensin. Gerisini biz hallederiz" diyor. Başkan Niyazi Konuşmaz'a da 15 gol atacağına dair sözü var. "10 gol de kendime verdiğim bir söz var. Eder 25. Takım arkadaşlarım sayesinde bu sayıya ulaşıp tarihi sezonda efsane olmak istiyorum" diyor.

100. yılda şampiyonluk yaşamak zordur. Dünya çapında 11 kulüp, ülkemizde ise bu onura sadece Fenerbahçe ve Beşiktaş erişebildiler. Altay da 100. yılına gireceği önümüzdeki sezon mutlaka    zirveye ulaşmak istiyor. Siyah beyazlılar  bu yolda Eskişehirspor'un golcüsü Adem Sarı'yla anlaştı. İzmir kulüplerinin kadrosuna katmak için kıyasıya yarıştığı Adem savaşının kazananı Başkan Konuşmaz ve Teknik Direktör Ümit Kayıhan faktörleriyle Altay oldu.

Altay Gaziemir Tesisleri'nde buluştuğumuz Adem Sarı, transfer döneminde ne tesadüftür ki Göztepe ve Bucaspor'un teknik direktörlerinin de eski hocaları olduğunu ve iki İzmir takımının da kıskacında olduğunu ifade ederek söze başlıyor. Sarı " Kemal Kılıç'la Şanlıurfaspor'da şampiyonluk yaşamıştık. Erhan Altın'la da  Samsunspor'da çok güzel günlerimiz geçti. Ancak Niyazi Konuşmaz'ın Süper Lig projesi, Ümit Kayıhan'ın modern futbol anlayışı ve Altay'ın 100. yılında şampiyonluk yaşayarak efsane kadroda yer alma isteğim beni  siyah beyazlı formayı seçmeye itti" dedi.

2 YILDA SÜPER LİG

Başkan Niyazi Konuşmaz'la ikili görüşmelerinde koydukları Süper Lig hedefinin kendisini çok cezbettiğini dile getiren Sarı " Altay bu sene PTT 1. Lig ölçülerinde bir takım kurdu. İlk yıl 2. Lig'de  hedefimiz şampiyonluk. İkinci yıl da kadroyu hiç bozmadan alacağımız 3 kaliteli yabancıyla Süper Lig'e çıkmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

BAŞKAN'A 15 GOL SÖZÜM VAR

Ayrıca Başkan Niyazi Konuşmaz'a 15 gol atma sözü verdiğini de ekleyen deneyimli golcü " Ondan önce kendime bir söz verdim. Bu ligde benim en az 15 gol atmam gerek. 10 gol de kendim için katıyorum. Takım arkadaşlarımın sayesinde bu sayıya ulaşıp takımıma faydalı olmak istiyorum" dedi.

100. YILDA %100 VERİM

Almanya doğumlu forvet, Eskişehirspor kariyeri hariç oynadığı diğer takımlarda hep yanlış pozisyonlarda oynatıldığını ve böylece veriminin yüzde 60'lara düştüğünü ifade etti. Sarı, Tek forvet olarak ve kanatlarda oynadığım zaman etkinliğim azalıyor.  " En rahat oynadığım bölge "kırık forvet" diye tabir ettiğimiz santrafor arkası. Böylece driplinglerimi ve şut özelliğimi daha net kullanabiliyorum. Ümit Kayıhan 100. yılda benden %100 verim almak istiyor.  Altay'a gelmemde en büyük sebep Kayıhan'ın futbolcunun dilinden anlayabilen modern bir felsefesinin olması" şeklinde konuştu.

KAYIHAN ÇOK ÖZEL

Ümit Kayıhan'la Denizlispor'da oynadığı dönemde, kendisi rakip Rizespor'un teknik direktörüyken tanıştıklarını ve attığı penaltı golüyle o gün Kayıhan'ı üzdüğünü belirten deneyimli golcü " Ancak bu sene umuyorum Kayıhan'ın yüzünü hep güldüreceğiz. Kendisi çok dürüst, entellektüel ve futbola bakış açısı üst düzey bir futbol adamı. Futbolcuların özel insanlar olduğuna inanıyor ve kişisel hayatlarına karışılmasını istemiyor. Kayıhan'la futbola bakış açışımız paralel. Hücum odaklı futbolu seven bir yapısı var. Onunla beraber çıkış yakalayacağıma inanıyorum" dedi.

EN ÇOK ALTAY ÇEKTİ

Okul döneminde Almanya'da avukatlık eğitimi gördüğünü belirten Sarı, futbolda adaletin olmadığına inanıyor. Sarı "  Adalet neden vardır. Haklıyla haksızın ayırt edilmesi için. Ancak futbolda bu mümkün değil. 90 dakika baskılı oynarsın, bir çok topun direkten döner. Sonra tek bir topla mağlup olursun. Bunun en acı örneğini Altay 2008-2009 ve 2009-2010 yıllarında Süper Lig'in kıyısından dönerek yaşadı. Sezon boyunca çok iyi oynayan takım Play Off'larda şanssızlığının kurbanı olmuştu. Bizim geçmişten ders almamız lazım. 100. yılın verdiği bilinçle, ekstra çalışarak işimizi şansa bırakmamalıyız. Ancak taraftar da futbolun bir oyun olduğunu unutmasın. Onlar bize ne kadar yardımcı olursa Altay eski günlerine o kadar çabuk ulaşır" ifadelerini kullandı.

Haber ve fotoğraflar: Levent ARIÖZ


2013-10-07
Röportaj İçin Teşekkürler Levent Arıöz !

Okunma Sayısı 2469