Altay 1914 Taraftarlar Derneği

Kuruluş Tarihi: 12 Kasım 2008
Başkan: Murat Şumar
İletişim: www.altay1914td.org 

Taraftarlarımızdan gelen yoğun talep sonrasında, Altay 1914 Taraftarlar Derneği, 12 Kasım 2008 tarihinde, camia büyüklerimizin de katılımıyla da, Alsancak Semtinde görkemli bir törenle açılmıştır.

Derneğimizin kuruluş amacı Altay taraftarlarının örgütlü bir birliktelik içerisinde tek bir çatı altında toplanarak daha güçlü ve organize biçimde bir araya gelmesini sağlamaktır.
Altay isminin büyüklüğünü, Altay markasını tribünde ve Türkiye’nin her yerinde en iyi şekilde temsil etmeyi temel edinen derneğimizin öncelikli amacı; vasıflı, etik değerlere sahip çıkan, centilmen, sporun dostluk ve kardeşlik olduğuna inanan, küfür etmek yerine takımını destekleyen, barışçı ve bilinçli bir taraftar kitlesi oluşturmak, İzmir’de ve deplasmanda tribündeki yerini alarak iyi günde kötü günde takımını asla yalnız bırakmamaktır.

Organizasyonlar: Derneğimiz kurulduğu 2008–2009 sezonundan itibaren çeşitli organizasyonlar yapmıştır. Kurulduğu sezondan bu yana, hafta sonları deplasman veya Gündoğdu Meydanı organizasyonları yapılırken, hafta içleri de tesislere moral ziyaretleri veya dernek içerisinde (camia büyüklerimizin ya da futbolcularımızın katıldığı) çeşitli toplantılar düzenlenmiştir.