Aytaç Ş.: İnanıyoruz, o halde bizim için #SaldırBuyukAltay!....

İlk adım atıldı


Alsancak Stadı için ilk adım atıldı. Devamını bekliyoruz.


İzmir'de çürük raporuyla 2014'te kullanıma kapatılıp geçen yıl yıkılan Alsancak Stadı'nın yerine yeni stadyum yapılması için stat arazisinde zemin etüdü çalışmaları başladı.

Tribünlerin oturacağı alanların farklı bölümlerini delerek 1.5 metrede bir numune alan özel bir firma çalışanları, numuneleri test için laboratuvara gönderecek. Numuneleri değerlendirilmesinin ardından nihai inşaat projesinin belirlenip Toplu Konut İdaresi'nce ihale tarihinin açıklanması bekleniyor.

12 BİN KAPASİTELİ OLACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, geçen ocak ayında stat arazisindeki 4239 metrekarelik payını Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bedelsiz devretmişti. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın kısa sürede yapımına başlanacağını açıkladığı stadın 12 bin kapasiteli olması planlanıyor. Mevcut durumda tamamen yıkılan eski stattan geriye çim saha, 2 kale direği, 4 aydınlatma direği kaldıOkunma Sayısı:528
2.03.2016Yorumlar

Altay Ugras diyor ki;
15 Bin kapasiteli stadı yıktılar, 12 Bin yapıcaz diyorlar. Geliştireceklerine geriye götürüyorlar. Belediye arazi verdiğini söylüyordu. Yap 21.914 kişilik bir şeye benzesin.